vzkazníček
reklamy

Rozpis povídek

Dess na objednávku zde
Vaše diplomky zde

Harry Potter v rukách Kér a Mesu

21. července 2011 v 6:34 | Mesu |  Mesin Deníček
Jelikož jsem nestihla dopsat Mew Galactic Power a se Starší sestrou to nevypadá taky moc růžově tak vám jsem dávám jako náhradu jedno dílečko co jsme spatlali spolu s Keryshou. Nečekejte nic extra ale přijde mi to docela vtipné. Taky nevím jestli v tom budem pokračovat přeci jenom jsme to psali někdy v únoru nebo březnu. Tak lidičky pěkné počtení. PS ve psaní jsme se střídali a myslím že určitě lehce rozpoznáte mé psaní od Kéřina XD


Kerysha černé dlouhé vlasy tmavě hnědé až červené očii, má světlou pleť, malý prsa, je drobná, většinou se chová klidně až ignorativně má svuj pohled na svět a všechno si dělá po svém, má problém s autoritama. nosí černé oblečení trochu gothik nejlepším přítelem jí je plešatá nunu potkan Mina kterou obléká do svetříků po medvídcích. Říká o sobě že je satanista většinou ale dodržuje základní pravidlo wikanů

Mesu dlouhé zrzavé vlasy, tmavě modré oči. Hodně vysoká což jí někdy dost štve páč je vždycky na ráně. Obvykle je tichá ale nikdy si nenechá nic líbit. Když má dobrou náladu tak ráda vtipkuje a ráda pomáhá ostatním což se jí vždycky nějak vymstí. Má mládě vlčete kterému říká Icey. Nejraději nosí fialovou barvu jinak ostatní barvy jí nijak zvlášť nevadí. Někdy nechodí na hodiny a místo toho se dívá zasněně na oblohu.

Kér laškovně pohodila hlavou směrem k Mesu "další psycho na obzoru" rozesmála se a schovala Minu do kapuce svojí bundy. Byla Jaro počasí bylo sice slunečné ale stále chladné, příroda se pozvolna probouzela a zem uvolňovala zimní chlad aby přijala teplo slunečních paprsků. Většina lidí byla stále zalezlí v teple ale obě dívky tuhle dobu milovali a rády procházeli louky, byl klid obvyklé davy lidí které sem v létě proudili za odpočinkem ještě nedorazili.
Na obzoru se zvlhlou travou plahočil starý muž v podivně vyhlížejícím hávu, vypadal že má z vycházky stejnou radost jako obě dívky, jeho černě oděný společník měl ale očividně zcela jiný názor.

Mesu pohlédla ke dvojci mužů kteří se k nim pomalu přibližovaly. Její malá vlčice kterou před nedávnem našla v lese se za ní schovala a začala výhružně vrčet. Vypadalo to že z nové společnosti nemá moc velkou radost. Mesu se jenom usmála a vzala jí do náruče. "Klid Icey nic nám neudělají". "Hmmm mají zajímavé oblečení. Možná že je tady někde poblíž maškarní" Mezitím ji však Icey vyskočila z náruče a hnala se ke dvojci neznámých. "Icey koukej jít zpátky!" řvala na ní Mesu. To už se však Icey zakousla do nohy černě oděného muže. "A sakra" napadlo jí když začal nadávat na malé né tak nevinné zvířátko.

Kér neskrývala své pobavení. Vlče na povel starého muže rychle ustoupilo a dlouhými metami zamířilo ke své paničce, Kér se pousmála, už bylo jasné že oba muži míří k nim podívala se na svou společnici a její šibalský pohled říkal jen jediné "zdrhnem" Nečekala na odpověď otočila se rychle zamířila k lesu.

Mesu se nejdřív nechápavě podívala za Kér. Když jí však došlo že se ten pokousanej a na první pohled dost naštavanej muž přiblížil do nebezpečné vzdálenosti stačila jenom v rychlosti špitnout "Pardon". "Kér počkéj" zařvala a dala se taky na rychlý útěk. Když se po pár metrech otočila tak zjistila že ten muž běží za ní. Vypadalo to že ho ta zraněná noha moc v pohybu neomezila. "Icey já tě přerazím" řekla vlčici co běžela vedle ní. Naštěstí už v dálce zahlédla Kér.

Kér počkala až ji Mesu doběhne, pak ji chytila za ruku a strhla stranou porostlou mýtinu přeběhla po staré zohýbané větvi až na rozlámaný kmen stromu uprostřed tady se zastavila a čekala. Mesu nejdřív nechápala na co její kamarádka čeká pak se ale z porostu vyřítil muž, chvíli se rozhlížel, kér se přikrčila za jednu z větví, muž ji ale zahlédl a rozeběhl se k nim, ve chvíli kdy šlápl na mýtinu se zem pod jeho nohama propadla a on se po pás zabořil do bažiny.

Mesu pomalu přeběhla po větvi ke Kér. Obě dívky se nejdříve podívaly na muže stále se propadajícího do bažiny. Potom se na sebe podívaly a začaly se smát. Muž rozhodně nevypadal dost nadšeně. Poté zamumlal divná dívkám neznámá slova. Zmizel z bažiny a objevil se za dívkami. "Nevím co je tu k smíchu" řekl naštvaně celý pokrytý bahnem.
"Eeee nic?" zeptala se s neviným hláskem Mesu. Docela jí zaskočil jak se za nima objevil ale pohled na něj jak vypadá jí pořád nutil se smát.

"vy asi nebudete přírodní typ že? Hnědá vám moc nesluší" rozesmála se Kér "a ještě jednou " Kér která stála na jedné z vedlejších větví nadskočila a zhoupla celý kmen, takže muž ztratil rovnováhu a do bahna tentokrát spadl po zádech a komplet se ponořil "tohle už je směšný" vykřikla kér a hnala se dál do lesa.

Mesu se rychlostí blesku rozběhla za Kér. Podařilo se jí Kér dohnat. Znova se ohlédla. Tentokrát už muž za nimi neběžel. Poté se rozhlédla kolem a zastavila se. Kér se zastavila s ní. Mesu se pořád rozhlížela. Potom se podívala na Kér. "Zatraceně kde je Icey?" "Nehledáš tohle?" Obě dívky se zarazily a podívaly se k místu odkud zazněl jim už známý hlas. Muž tentokrát už komplet pokrytý bahnem držel malé vlče za kůži na krku. "Héj nechte jí být" řekla naštvaně Mesu

Kér se pousmála a vyšla mu vstříc, zastavila se až u muže "hm pedofil co po lese nahání děti a trápí zvířátka? To je dost ošklivý i na někoho s vaší vizáží vlastně by ste měl bejt vděčnej konečně se vám dostalo koupele i s se zábalem z léčivého bahna" Muž vztekle zkřivil tvář pustil vlče a vytasil hůlku kterou namířil dívce pod bradu, kér se pousmála, "přímo do černýho prskla muži do tváře" a nakopla ho do míst kam slunce nesvítí, muž se sesul k zemi s dost nelibými slovy "zdrhej vykřikla kér a tentokrát to myslela vážně"

Mesu nemusela Kér dvakrát přemlouvat. Tentokrát popadla vlče do náruče a následovala Kér. Po pár minutách se zastavila a začala lapat po dechu. Přeci jenom na běh na dlouhé tratě nebyla zvyklá. Pustila Icey a šla k potoku se trochu napít. "Hele nepřehnala jsi to trochu?" zeptala se přihlížející Kér.

"shrneme si fakta, sme na samotě kam přídou dva divný maníci z nichž jeden vypadá pomatenej a druhej jako bezdomovec a začne nás pronásledovat po lese, kde se nemáme šanci dovolat pomoci, pak ti vyhrožuje ublížením vlčeti, tak jo jestli se chceš nechat nefiknout di dotoho já beru nohy na ramena a mizim od nich co nejdál, ten magor mi vyhrožoval klackem " Zvršila kér když jí těsně minul jakýsi záblesk, muž sotva stál na nohou, mířil na dívky hůlkou, další záblesk kterému se kér cíleně vyhla, no fajn ten chlap hraje dost tvrdě, ale tohle je hra pro dva!

"Teda na obyčejnej klacek to moc nevypadá" zařvala Mesu vyhýbaje se další ráně. "Mám pocit že jsi ho naštvala" Mesu se snažila vyhnout dalšímu záblesku ale zakopla o kořen a zřítila se k zemi. Snažila se rychle vstát ale bolest v noze jí donutila zůstat na zemi. "Jasně vymknu si kotník v té nejhorší chvíly" naštvala se. Mířila na ní další rána. Mesu zavřela oči. Když však nic neúcítila tak otevřela oči a zjistila že se před ní objevil jakýsi zářící štít.

Muž se na dívku zmateně podíval to už ale kér proběhla kolem ruku položenou na hladině potoku, voda se rozstříkla do všech stran a vytvořila clonu z vodní tříště, dívka nečekala vrhla se v před a vytrhla zmatenému muži hůlku z ruky. "teď se předveť frajere"

Mesu byla totálné zmatená. Nejdříve ten štít a potom ta voda. Aniž by si to uvědomila tak se postavila. Potom jí však došlo jakou udělala blbost a vykřikla. "Zatracenej kotník" potom když bolest trochu utichla se podívala ke Kér "To se ti povedlo"

"to tedy ano" ozval se cizí hlas a pára rázem opadla mezi dívkami stál starý muž "no očividně už víte že nejste jen tak někdo, a svá kouzla vcelku dobře ovládáte, zablokovat omračovací kouzlo už chce kus umu" klidně pokynul černovlasému muži který měl sto chutí kér praštit " Kér řikají ti tak že? Byla bys tak laskavá a vrátila severusovi jeho hůlku, je trochu nesvůj když jí u sebe nemá" Muž se mile pousmál.

Mezitím co Kér otráveně navracela hůlku svému majiteli se starý muž obrátil k Mesu. Vytáhl svou hůlku a namířil na její kotník. Řekl další neznámá slova a hůlka zařářila. "Myslím že takhle se ti bude lépe chodit" usmál se na ní. Mesu se nechápavě celou vahou postavila na teď již uzdravenou nohu. "No páni" hlesla. "Co jste tím myslel že nejsme jen tak někdo? A kdo vůbec jste?"

"vy dvě jste čarodějky a budete velmi dobré jen co se trochu procvičíte, jmenuji se Albus brumbál a jsem ředitelem školy čar a kouzel v bradavicích, jedné z nejlepších kouzelnických škol mohuli si dovolit svůj názor, ale ani tato prestiž nás neuchránila omylu který se chystám napravit" podal dívkám dopisy "většinou jsou našim budoucím žákům zaslány dopisy hned jak dovrší dvanáct let věku, ale u vás došlo k selhání a dopisy nebyli odeslány jak měly, nechápu jak se to mohlo stát, leč stalo se. A abych nezapoměl muž kterého jste tak pěkně prohnaly je Severus Snape, mistr lektvarů který vám pomůže se všemi náležitostmi které před nástupem do školy budete muset splnit"

Obě dvě dívky otevřely svoje dopisy. Když si vše dočetly tak se na sebe podívaly. Potom se Mesu obrátila k Brumbálovy. "Můžeme se poradit?" "Jistě" usmál se. "Jenom aby to netrvalo celý den" ozval se Snape. Mesu odtáhla Kér trochu dál. Při tom si vzala do náruče Icey aby neudělala zase nějaký zmatek. "Tak fajn čarodějnice to je i na mě trochu moc" řekla "Co si o tom myslíš?"

"hm čarodějnice mi řikaj celej život, ale to co tady ten maník předved je fakt divný, ale smolík já už školu dělám"

"Mě o tom něco povídej nehodlám seknout jen tak se školou zvlášť když jsem před závěrečkami. Ale čarování je docela sranda. Rozhodně se mi však nechce s tím Snapem něco zařizovat zvláště po tom co jsme mu provedly"

Kér po tváři přeběhl nehezký úsměv vzápětí ho ale zažehnala. "asi tak ne že by se mi váš návrh nelíbil ale bohužel obě už školu děláme a nemůžem jen tak odejít a čarovat, přece jen budem žít mezi normálníma lidma a pokud nebudem mít vzdělání, který je pro ně důležitý, nebudem mít ani valnou budoucnost." Ano vím a lidem by se nelíbilo kdyby jste měli na vysvědčení mít vyučen v čárech a kouzlech, a tak se všem našim absolventům dává maturita z oboru který si vyberou, normálního mudlovského oboru, jsou li zdatní v bilinkářství mají zahradníka nebo ekologa nebo tak. Pravda Kér u tebe by se musela udělat vyjímka protože jsi už na vysoké škole že?"

"Eeee počkat já mám dotaz" přeruší rozhovor Mesu. "Od jakýho ročníku by jsme nastoupily?" "Jelikož jste v čarování začátečnice tak budete přiřazeni do prvního ročníku." "Bezva budem mezi malými dětmi" povzdechla si Mesu a pohladila svou vlčici která jí mezitím usnula v náručích. "A jak dlouho se škola studuje?" "Každý čaroděj musí u nás studovat sedm let" "Cože?" nechápala Mesu "To jako po mě chcete abych opustila svou školu kterou už mám skoro u konce a šla na vaší?"

"Hm jo asi tak jako jí, budu dělat jen tři max čtyři ročníky a pudu na sedmiletku"
"pokud nepříjmete, nemůžete kouzlit a jelikož kouzla ještě plně neovládáte neuhlídáte to, pokud ministerstvo zjistí že kouzlíte půjde po vás a můžete skončit v azkabanu" pousmál se smutně Brumbál

"Kde že můžeme skončit?" nechápe Mesu. "Je to nejhorší vězení pro kouzelnické vyvrhele vy dvě by jste se tam skvěle hodily" Usmál se Snape. "Úžasný ještě můžeme skončit ve vězení" řekne s ironií v hlase Mesu "Tak dobře pokud jde o mě tak já tam teda jdu, ale já to rodičům vysvětlovat nebudu. A co ty Kér?"

"no pokud de o mě ještě sem nikde neviděla nápis hlásající základní kouzelnická škola, takže kde že ty vaše neštovice vlastně sou?" "bradavice" opravil klidně brumbál "no jsme ve velké Británii a žáci jsou ve škole na koleji, takže by bylo vhodné rodiče upozornit" pousmál se klidně zatímco kér z tváře pozvolna mizela barva.

"Ve Velké Británii?" Mesu totálně zbledla a vypadalo to že každou chvíly omdlí. "No tak dobře uf bude mě to stát veškerý můj um aby jsem rodiče přemluvila ani nevíte jaké bylo peklo než jsem je ukecala aby jsem mohla mít doma Icey."

"Hm našim je vcelku jedno kde budu studovat, naopak budou rádi líp se naučim anglicky, taky přemlouvat je kvůli zvířátku o Mině nikdo neví"

"Řekněme že já by jsem Icey nemohla jen tak schovat do kapuce" reagovala Mesu. "Jo dobrý nápad já si taky potřebuji promrskat angličtinu ale stejně bude to sranda. A mimochodem kolik stojí letenka?" "O všechny výdaje se postará naše škola bude to takový menší dárek za to že jsme na vás zapoměli"

"To se mi stává celej život nic novýho" podotkla Kér klidně a vytáhla z kapuce svého potkana Severus pozdvihl obočí a znechuceně skřivil obličej

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katrinka Katrinka | Web | 21. července 2011 v 8:54 | Reagovat

no teda... fíha! přečteno ani ne za tři minuty. J chci další! [:tired:]

2 Mesu Mesu | 21. července 2011 v 9:11 | Reagovat

[1]: mě to neříkej řekni to Kér XD Ne teď se uvidíme na Adviku tak uvidíme XD

3 Adiira Adiira | Web | 21. července 2011 v 11:51 | Reagovat

Dobrý. Našla jsem sice chyby jako ,,Teť", ale to neva, stane se (mluví z vlastní zkušenosti) Fakt by to stálo za další dílek

4 KadetJaina KadetJaina | Web | 21. července 2011 v 13:43 | Reagovat

Je to z prvního tejdne v únoru :D Psali jsteto v době, co jsem byla vee špitále :-D

5 Animka Animka | Web | 21. července 2011 v 16:03 | Reagovat

Jůůů to bylo supéér :3 Úžasný xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama